25 XII 2017 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
 2. I i II dzień świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego.
 3. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
 4. Składam serdeczne podziękowanie Róży Różańcowej Rodziców za przygotowanie szopki, ministrantom za dekorację choinek lampkami w kościele i na terenie przykościelnym. Dziękuje pani Bolek oraz państwu Wielądek za ofiarowanie choinek za teren kościoła. Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech za choinki do kościoła. Dziękuję panom Sylwestrowi Mucha, Sławkowi Konowrockiemu z synami i panu Janowi Skolimowskiemu za ustawienie choinek. Dziękuję państwu Hannie i Jerzemu Witan za ofiarowane kwiaty do kościoła. Dziękuję pani Henryce Piotrkowicz za przygotowanie dekoracji ołtarzy w kościele.
 5. 27 grudnia we wspomnienie św. Jana Ewangelisty podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. W następna niedzielę (31 grudnia – sylwester) przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 7. 1 stycznia (poniedziałek) Msze św. wg porządku niedzielnego.
 8. Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożone produkty spożywcze dla rodzin (65 osób z 15 rodzin) z naszej parafii oraz za przygotowanie paczek dla 36 dzieci naszej parafii. Dziękuję wspólnocie Caritas za zorganizowanie tych akcji charytatywnych.
 9. Program wizyty duszpasterskiej zwaną kolędą wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Początek kolędy 2 stycznia 2018 r.
 10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 11. Władzom Samorządowym, Gminnym i Powiatowym, dyrekcjom Szkół, nauczycielom, katechetom, wszystkim ludziom dobrej woli, całej naszej wspólnocie parafialnej, przybyłym gościom do naszej parafii, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Spokojnych, radosnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech przez Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego otwierają się nasze serca i umysły w codziennym poznawaniu Boga i odradzaniu się na nowo jako Jego przybrane dzieci. Na ten czas świąteczny niech nowo narodzone Dziecię Wam błogosławi. Szczęść Boże.