25 VI 2017 – XII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Kończy się miesiąc czerwiec. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
3. W środę przypada 9 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera. Zachęcam do modlitwy w intencji Pasterza Diecezji.
1. W czwartek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to uroczystość patronalna parafii Dębe Wielkie. W tym dniu taca przeznaczona na konserwacje Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
2. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
3. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
4. Nasza parafia włączyła się w organizację samolotowej pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w roku 100-ej rocznicy objawień w Fatimie. Termin: 17.09.- 24.09. 2017. Koszt 3590 zł. + 105 euro. Program w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u Ks. proboszcza. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę proszone są o wpłatę zaliczki 1 tyś zł.
5. W miesiącu czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
6. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego.
7. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny. Przeżywajmy ten czas ciesząc się pięknem przyrody i świata, ale jednocześnie pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
8. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
9. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.