25 kwietnia 2021 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

Czwarta Niedziela Wielkanocna jest zarazem Niedzielą Dobrego Pasterza i Światowym Dniem Modlitw o Powołania, zarazem rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.  W czwartek, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

  1. W tym tygodniu,1-go maja, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wraz z pierwszą sobotą miesiąca rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę i w uroczystości o godz.15.30. Serdecznie zapraszam.
  2. Za tydzień, 2 maja, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o godz.10.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Różańcowe ze Żwirówki.
  3. Z racji troski o bezpieczeństwo uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się pod koniec czerwca:

– 26 czerwca (sobota) godz. 10.00 – dzieci ze SP w Brzezinach

– 26 czerwca (sobota) godz. 12.00 – dzieci ze SP w Cisiu

Wcześniej w maju odbędą się spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Dzieci przychodzą poszczególnymi klasami na Mszę Św. o godz. 18.00: 18 maja – klasa 3a (SP Brzeziny), 19 maja – 3b (SP Brzeziny), 20 maja – 3a (SP Cisie), 21 maja – 3a (SP Cisie). Podczas spotkań majowych dzieci otrzymają medaliki, modlitewniki i krzyżyki.

  1. Rocznica Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 19 czerwca (sobota) o godz. 10.00 dla dzieci z SP w Brzezinach i SP w Cisiu.
  2. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała pani Jadwiga Szałańska) – 2800 zł, parafianom z Cisia (gdzie zbierali p. sołtys Monika Rupniewska i p. Artur Domański) – 6740 zł, parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. Kińska) – 1110 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Dziękuję pp. Jolancie i Bogdanowi Boguszewskim za kwiaty i ziemię.
  4. Polecam tygodniki katolickie wyłożone przy wyjściu z kaplicy: „Idziemy”, Gość Niedzielny” i Niedzielę”, zaś dla dzieci -„Mały Gość Niedzielny”.