24 II 2013 – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Obecnie przeżywamy okres Wielkiego Postu. II NIEDZIELA jest początkiem czcigodnego dorocznego obchodu wielkopostnego.
 2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30.
 4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W piątek z racji I piątku miesiąca od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi.
 6. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 9. W dniach 8 i 9 marca w naszej wspólnocie parafialnej będzie peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej. Jest to wielkie przeżycie dla całej diecezji jak również i dla naszej parafii. Program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Zachęcam aby zapoznać się z przebiegiem uroczystości.
 10. W sobotę 9 marca o godz. 19.00 dla małżonków organizowane są specjalne warsztaty małżeńskie. Pierwszego dnia wyświetlony będzie film a w niedziele ( 10 marca)o godz. 17.00 nawigacja w rodzinie. Zachęcam jest to wspaniała sprawa dla małżonków. Informacje na plakatach oraz w internecie. Ministranci rozdadzą ulotki.
 11. W sobotę 2 marca o godz. 16.00 spotkanie dla bielanek.
 12. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 17, 18, 19, 20 marca.
 13. W czasie Wielkiego Postu w trzech sklepach na terenie naszej parafii: u państwa Jastrzębskich w Wielgolesie Brzezińskim, u państwa Łukasiak w Wielgolesie Brzezińskim oraz u Pana Grzegorza Włodarczyk w Cisiu będą wystawione kartony, do których będzie można składać produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących. Z tych produktów przygotujemy paczki na święta dla tych rodzin. Jest to akcja przeprowadzana przez CARITAS naszej parafii. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 15. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety. Zachęcam do lektury.
 16. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom sprzątającym w tym tygodniu w naszej świątyni.