22 X 2017 – XXIX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Trwa miesiąc październik. Każdego dnia możemy uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.30.
3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży klas II i III gimnazjum oraz starszej, które pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
4. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję za bezimienną ofiarę 1000 zł z Wielgolasu Duchnowskiego, mieszkańcom Desna za ofiarę 1870, mieszkańcom Brzezin (zbierała pani Kińska) za ofiarę 1010 zł, mieszkańcom Wielgolasu Duchnowskiego 3800 zł., mieszkańcom Cisia (p. Rupniewska i p. Domański) 8270 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Karłowska) 3350 zł.
5. Na stoliku w kruchcie wyłożone są kartki na wypominki.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej, Kółkom Żywego Różańca, Wspólnocie Kościoła Domowego, scholi, Straży Pożarnej, Gminnemu Centrum Kultury, Władzom Gminnym, szkole w Brzezinach i w Cisiu, pani Szydłowskiej za dekorację. Wszystkim parafianom za obecność i modlitwę BOG ZAPŁAĆ.
7. Można się zapisywać na film z uroczystości peregrynacji. Filmy będą rozprowadzane 5 listopada po Mszach świętych.
8. W dniu dzisiejszym taca na misje.
9. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice wyrażają swoją wdzięczność za okazane serce. Plastikowe nakrętki będzie można składać do kosza ustawionego w kruchcie.
10. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury
11. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.