21 X 2018 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – MISJE PARAFIALNE

  1. Przeżywamy XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ. W ten dzień rozpoczynamy w naszej parafii I w naszej historii misje parafialne. Zachęcam do udziału we wspólnych spotkaniach. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest program misji. Proszę wziąć ze sobą do domu, aby zapoznać się z planem poszczególnych dni.
  2. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony rozważaniu tajemnic różańcowych. W tym tygodniu nabożeństwa odprawiane są o godz. 18.15 w niedziele o godz. 15.30. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach. Dla najwytrwalszych będą przygotowane nagrody.
  3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
  4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
  5. 10 listopada w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w nowo budowanej świątyni. Msza św. będzie sprawowana w murach nowej świątyni. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński. Przybędą zaproszeni kapłani oraz goście z okolic. Po uroczystości dla wszystkich obecnych przewidziany jest wspólny posiłek przygotowany przez mieszkańców wiosek.
  6. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła. Dziękuję mieszkańcom Cisia (p. Rupniewska i p. Domański) – 7865 zł mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Karłowska) – 3500 zł., mieszkańcom Brzezin (p. Kińska) – 1190 zł., dziękuje państwu Helenie i Januszowi z Warszawy Wesoła za ofiarę 1000 zł. Dziękuję również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  7. Pragnę serdecznie podziękować p. Andrzejowi Białemu, Kazimierzowi Zawada i Henrykowi Matusik za odnowienie Krzyża Misyjnego.
  8. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe.
  9. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
  10. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.