21 IV 2019 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
2. Piećdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „ wielką niedzielę”.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać, tym wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczyste przeżycie Triduum Paschalnego oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
4. Dziękuję 8 klasie ze Szkoły Podstawowej w Cisiu za przygotowanie Ciemnicy, Róży Różańcowej Rodziców za przygotowanie Grobu Pańskiego, pani Małgorzacie Śmiech za dekorację Kwiatową, państwu Krawczyk i Witan za ofiarowne kwiaty do kościoła i Grobu Pańskiego, pani Henryce Piotrkowicz za przygotowanie ołtarzy.
5. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej, panom od baldachimu, KŻR, Straży Pożarnej z Cisia, panu organiście i kościelnemu oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w przeżywaniu misterium męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
6. Jutro drugi dzień świąt Wielkiej Nocy. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w dniu jutrzejszym na katolicki Uniwersytet Lubelski.
7. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
8. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
9. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Taca w tym dniu na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji
10. W kwietniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę nowego kościoła. Dziękuję mieszkańcom Cisia (zbierała p. Rupniewska i p. Domański) za ofiarę 7530 zł, za bezimienną ofiarę z Cisia – 500 zl., Straży Pożarnej z Cisia – 500 zł.
11. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
12. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
13. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.
14. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE: Władzom Samorządowym, Gminnym i Powiatowym, dyrekcjom Szkoły w Brzezinach i Cisiu, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom instytucji z terenu naszej parafii, gościom przybyłym do naszej parafii oraz wam drodzy parafianie pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech obecność Zmartwychwstałego Pana napełnia radością i pokojem. Niech krzepiące słowo Syna Bożego przenika z mocą wszystkie wymiary życia. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Zbawicielem odbiera lęk i nadaje życiu sens i treść. Niech zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią będzie źródłem nadziei na lepsze jutro. SZCZĘŚĆ BOŻE.