21 II 2021 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj przypada I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2. Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej włącznie.
3. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego postu tj 21 marca. Poprowadzi je Ks. Karol Wysocki, proboszcz z Królewca koło Mińska Maz.
6. W następną niedzielę zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad gentes”.
7. Przy stoliku z krzyżem wystawiona jest puszka na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar serca.
8. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
• PRZEPISY POSTNE:
• Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia
• Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
9. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Żwirówki (zbierała p. Osica)za ofiarę złożoną na budowę kościoła – 1160 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Kuśpit i Mucha) – 2060 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego Osiedle (zbierała p. Szałańska) – 2900 zł., mieszkańcom Cisia ( zbierali p. Rupniewska i p. Domański) – 6460 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierałap. B. Karłowska i p. A. Całka) – 3700 zł.
10. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest książka „ Czwarta Kompania Rejon DĘBY. Książka jest o działalności Armii Krajowej na naszym terenie i o ludziach, którzy byli zaangażowani w tę działalność. Książka jest nieodpłatna.
11. W każdą 2 środę miesiąca będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiarodawców oraz z prośbą o błogosławieństwo dla budowy naszej świątyni.
12. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
13. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.