20 V 2018 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
2. W dniu dzisiejszym kończy się okres wielkanocny. Jest to również ostatni dzień na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.
3. Przeżywamy miesiąc maj. Jest to czas w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie. Pamiętajmy również o dekoracji przydrożnych krzyży i kapliczek.
4. W naszej parafii w dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość rocznicy I komunii św.
5. Pragnę z całego serca podziękować rodzicom za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości, dziękuję panom Tchorek i Pierlejewskiemu za uprzątnięcie terenu wokół kościoła, dziękuję za złożony dar ołtarza na budowę kościoła: rodzicom dzieci ze szkoły w Brzezinach 600 zł.
6. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym
7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
8. W następną niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
9. 31 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Bardzo proszę aby ołtarze na tę uroczystość przygotowali mieszańcy Desna, Wielgolasu Brzezińskiego, Wielgolasu Duchnowskiego i Żwirówki.
10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
11. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

12. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
13.