20 IV 2014 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
 2. Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego.
 3. Dziękuję scholi młodzieżowej za przygotowanie ciemnicy, straży pożarnej z Cisia za przygotowanie Grobu Pańskiego, pani Małgorzacie Śmiech za dekorację kwiatową, państwu Zofii i Januszowi Krawczyk za ofiarowane kwiaty, pani Henryce Piotrkowicz za dbanie o czystość bielizny ołtarzowej, paniom Halinie Witkowskiej, Annie Klimek, Jadwidze Łukasiak, Danucie Bolek za dbanie o porządek w naszej świątyni.
 4. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyscie procesyjnej, panom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom z Kółek Żywego Różańca, Straży Pożarnej, panu organiście i panu kościelnemu, dziękuję wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
 5. Dziękuję ks. Jerzemu Pawłowskiemu za pomoc przez ostatni tydzień, dziękuje ks. Zbyszkowi Okulus za przewodniczenie i wygłoszenie słowa Bożego.
 6. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
 7. W najbliższy piątek, z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W poniedziałek wielkanocny msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona na KUL.
 9. W następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Kanonizacji Jana Pawła II. Jest to również niedziela miłosierdzia. O godz. 15. 00 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Taca w tym dniu na dzieła charytatywne „CARITAS”.
 10. W niedzielę 5 maja spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
 11. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 12. Całej wspólnocie parafialnej, władzom samorządowym, gminnym, powiatowym, dyrekcjom szkól, nauczycielom, katechetom pragnę złozyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus wniesie pokój, radość i miłość do waszych domów. Szczęść Boże.