2 VI 2019 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy dzisiaj VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ. Jest to niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Przez cały miesiąc sprawowane będą nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwo będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam.
3. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
5. Również w dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
7. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca.
8. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
9. W następną niedziele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się wtedy okres wielkanocny.
10. W dniu dzisiejszym w szkole w Brzezinach o godz. 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Przewidzianych jest wiele atrakcji. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy.
11. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę Kościoła w par. św. Antoniego w Mińsku Maz.
12. W czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał p. Jan Skolimowski) za ofiarę 2270 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Joanna Piotrkowicz) za ofiarę 530 zł.
13. 20 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). W tym roku ołtarze przygotują następujące wioski: Brzeziny, Cisie, Desno i Żwirówka.
14. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
15. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
16. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.