19 VIII 2018 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Z całego serca pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy pomagali w organizacji uroczystości odpustowej w naszej parafii.
3. Trwają prace budowlane przy nowym kościele. W sierpniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Cisia (p. M. Rupniewska i p. A. Domański) za ofiarę 7680, mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. B. Karłowska) za ofiarę 3800 zł., mieszkańcom Wielgolasu Duchnowskiego 3900 zł., mieszkańcom Żwirówki 1210 zł. Dziękuję za ofiarę bezimienną 2000 zł. z Wielgolasu Duchnowskiego.
4. 26 sierpnia w par. Glinianka odbędą się Dożynki Gminno-Diecezjalne. Wywieszony jest program uroczystości.
5. W naszej parafii uroczystości dożynkowe odbędą się w I niedzielę września tj. 2 września podczas Mszy św. o godz. 10.30. Bardzo proszę o przygotowanie koszy z produktami rolnymi.
6. Od 21 do 28 października w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne.
7. 10 listopada w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w nowo budowanej świątyni.
8. Przeżywamy okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
9. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
10. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
11. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.