19 IV 2020 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dzisiaj przypada II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
  2. W dniu dzisiejszym o 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Będziemy modlić się o ustanie epidemii koronawirusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy również przez łącze internetowe. Udziela się odpustu zupełnego tym wszystkim, którzy dzisiaj odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego sakramentu.
  3. W naszym kościele w dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.30 do godz. 16.00.
  4. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego z prośbą o ustanie epidemii. Zachęcam wiernych przebywających w domach do włączenia się we wspólną modlitwę naszej wspólnoty parafialnej. Nasza modlitwa będzie połączona z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.15.
  5. Od poniedziałku zmieniają się przepisy odnośnie udziału wiernych w Mszach św. i nabożeństwach w kościele. W naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć 12 osób.
  6. Zachęcam do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.
  7. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  8. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  9. Dziękuje tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii.
  10. INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI KLAS KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH.

W związku z licznymi pytaniami o termin komunii i rocznicy pragnę poinformować, że termin majowy komunii i rocznicy jest nieaktualny. Wydaje mi się, że najlepszym bezpiecznym terminem tych uroczystości to 6 września dla I komunii św. i 13 września dla I rocznicy komunii św. Oczekuje również na wszelkie sugestie rodziców w związku z tymi wydarzeniami.

11. W dniu dzisiejszym odbędzie się transmisja online z Mszy Świętej o godzinie 10:30 i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 na profilu Facebook Naszej Parafii pod linkiem:

https://www.facebook.com/Parafia-pw-Matki-Odkupiciela-Wielgolas-Brzezi%C5%84ski-110368403944702/