18 X 2020 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj przypada XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
  2. Przeżywamy miesiąc październik w sposób szczególny poświęcony rozważaniu tajemnic życia Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 14.30 spotkanie dla bierzmowanych. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Romuald Kamiński 27 października o godz. 16.00 i 18.00. (będzie podział na 2 grupy)
  4. W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi pandemii w naszej świątyni może przebywać 40 osób. Bardzo proszę o zastosowanie się do nowych wytycznych przedstawionych przez władzę państwową i kościelną. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej diecezji oraz naszej parafii.
  5. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Trwają prace budowlane przy nowym kościele. Oczekujemy na ekipę pracowników, którzy będą ustawiali więźbę dachową. W najbliższym czasie rozpoczną się prace w centralnej części kościoła polegające na przygotowaniu szalunków sklepienia. Koszt tych prac to 800 tyś złotych.
  6. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego Osiedle ( zbierała p. Jadwiga Szałańska) za ofiarę 3000 zł.
  7. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary w par. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim.
  8. W kruchcie na stoliku wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe.
  9. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
  10. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.