18 VI 2017 – XI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych, w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30
4. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała śpiewamy nieszpory o Najśw. Sakramencie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam.
5. W czwartek o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy.
6. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków.
7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
8. W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
9. W sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele będzie uroczysta Msza św. z okazji Powiatowego Święta Strażaka i jubileuszu 55-lecia OSP Cisie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
10. Nasza parafia włączyła się w organizację samolotowej pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w roku 100-ej rocznicy objawień w Fatimie. Termin: 17.09.- 24.09. 2017. Koszt 3590 zł. + 105 euro. Program w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u Ks. proboszcza. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę proszone są o wpłatę zaliczki 1 tyś zł.
11. W miesiącu czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
1. Dziękuję za ofiarę na budowę Kościoła mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego ( pani Karłowska)– 4000 zł., mieszkańcom Żwirówki (pani sołtys Osica) – 1160 zł. Dziękuje równie tym wszystkim, którzy wpłacają na konto parafialne.
12. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego.
13. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
14. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.