18 III 2018 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU.
2. W każdy piątek Wielkiego postu nabożeństwo DROGI KRZYZOWEJ o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam.
3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. Przepisy postne:
• wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilie Bożego Narodzenia.
• Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
• Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina innych form pokuty.
5. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Jacek Rosa, kapłan diecezji siedleckiej. Program rekolekcji jest na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.
6. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
7. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy małżeństwa sakramentalne na spotkanie informacyjne o Domowym Kościele Ruchu Światło Życie. Spotkanie odbędzie się w naszym Kościele.
8. W następną sobotę o godz. 16.30 spotkanie dla bielanek.
9. W następną niedzielę (25 marca) przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
10. W kruchcie do pudełek można złożyć produkty spożywcze, aby wspomóc najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Panie z Caritasu rozprowadzają palemki na niedzielę palmową.
11. Dziękuję za ofiarę na budowę kościoła 200 zł. Z Wielgolasu Duchnowskiego.
12. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
13. Na stoliku przy krzyżu wystawiona jest puszka na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.