17 V 2020 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj przypada VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 2. Przeżywamy miesiąc maj. Przez cały miesiąc sprawowane będą nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu nabożeństwa po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Obecne przepisy zezwalają na to, aby w naszej świątyni mogło uczestniczyć 20 osób. Pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach na zewnątrz Kościoła.
 4. W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II.
 5. Od piątku przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie będzie sprawowana nowenna do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam.
 6. W następną niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego tj. do 30 maja.
 8. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła.
 9. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 10. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
 11. Dziękuję państwu Zofii i Januszowi Krawczyk z Brzezin za ofiarowane kwiaty do kościoła a pani Henryce Piotrkowicz za dekoracje kwiatami ołtarzy.
 12. INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI KLAS KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH.

W związku z licznymi pytaniami o termin komunii i rocznicy pragnę poinformować, że termin majowy komunii i rocznicy jest nieaktualny. Wydaje mi się, że najlepszym bezpiecznym terminem tych uroczystości to 6 września dla I komunii św. i 13 września dla I rocznicy komunii św. Oczekuje również na wszelkie sugestie rodziców w związku z tymi wydarzeniami. Jest możliwość ustalenia indywidualnego terminu i godziny komunii św.