16 VI 2019 – NIEDZIELA TWÓRCY NAJŚWIĘTSZEJ

1. Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ
2. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Przez cały miesiąc sprawowane są nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwo będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam.
3. W wtorek (18 czerwca) o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły w Brzezinach. O godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły w Cisiu.
4. 20 czerwca (czwartek) będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). W tym roku ołtarze przygotują następujące wioski: Brzeziny, Cisie, Desno i Żwirówka. Zapraszam wszystkie zespoły parafialne do udziału w procesji. Zapraszam również dzieci komunijne i rocznicowe.
5. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach dawnej oktawy Bożego Ciało podczas, których będą śpiewane nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
6. W czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Karłowska) za ofiarę 3900 zł.
7. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Matki Bożej Królowej Męczenników Polskich w Warszawie.
8. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
9. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
10. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.