16 IV 2017 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przeżywamy dzisiaj NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
 2. Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego.
 3. Dziękuje Rodzicom z Róży Różańcowej za przygotowanie ciemnicy, dziękuję Kółkom Żywego Różańca za przygotowanie Grobu Pańskiego, pani Małgorzacie Śmiech za dekorację kwiatową do naszej świątyni, państwu Krawczyk, Nowak i Witan z Brzezin za ofiarowane kwiaty, dziękuje paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
 4. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej, panom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty, KŻR, Straży pożarnej, panu organiście, panu kościelnemu, dziękuje wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
 5. 8 początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
 6. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 7. W piątek z racji oktawy można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W następną niedzielę przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam. Taca w tym dniu na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Młodzież przynosi zgody rodziców na wyjazd do Loretto koło Wyszkowa
 10. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy składali produkty spożywcze, aby wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny z naszej parafii.
 11. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego.
 12. Na placu budowy można zobaczyć kolejny etap wykonanych prac. W kolejnych dniach będą wykonywane dalsze prace przy fundamentach.
 13. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Cisia (p. Domański i p. Rupniewska) za złożoną ofiarę 9030 zł. Oraz mieszkańcom Brzezin p. Joanna Śmiech 2110 zł. Dziękuję również osobom, które wpłacają ofiary na konto parafialne.
 14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
 15. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
 16. Całej wspólnocie parafialnej, władzom samorządowym, gminnym i powiatowym, nauczycielom, katechetom, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie radością naszego życia. Rozproszy ciemności grzechu. Niech umocni nadzieje że Jest zawsze z Nami. Radujmy się. Alleluja.