15 VI 2014 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1.  PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Również w dniu zapraszamy rodziców, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci na prelekcję o zagrożeniu, które wkrada się do polskich szkół. Chcemy przedstawić fakty, mówić o zagrożeniach, przedstawić skuteczne rozwiązania służące przeciwdziałaniu seksualizacji dzieci proponowanej w tzw. „standardach edukacji”. Bycie biernym to ciche przyzwolenie na niszczenie niewinności naszych dzieci i zgoda na deprawację. Zapraszamy o godz. 17.00 w naszym kościele. O godz. 19.00 w kościele w par. Długa Kościelna.
 4. W czwartek 19 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(BOŻE CIAŁO). W tym roku ołtarze przygotowują następujące miejscowości: Brzeziny, Desno, Wielgolas Duchnowski, Żwirowka.
 5. W uroczystość Bożego Ciała mszę św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.
 6. Do udziału w procesji zapraszam wszystkie zespoły parafialne: ministrantów, bielanki, dziewczynki sypiące kwiaty, panów od baldachimu, asystę procesyjną, KŻR. straż pożarną, zapraszam wszystkich parafian pragnących uwielbić Najświętszy Sakrament.
 7. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będą sprawowane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszam.
 8. W niedziele 22 czerwca nasz parafialny Caritas będzie organizował piknik rodzinny. Zapraszam chętnych do pomocy. Można składać różne dary, które będą przeznaczone na cel charytatywny. Będzie wiele atrakcji. Ogłoszenie na plakatach i w internecie.
 9. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary do puszek na dzieło pomocy niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „ Możesz więcej”.
 10. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.