14 III 2021 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj przypada IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej włącznie.
W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj 21 marca. Poprowadzi je Ks. Karol Wysocki, proboszcz z Królewca koło Mińska Maz. Program rekolekcji na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
Od 10 marca ( środa) po Mszy św. wieczornej odmawiana jest nowenna do Św. Józefa.
W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 18.00.
Przy stoliku z krzyżem wystawiona jest puszka na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy dar serca.
Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

PRZEPISY POSTNE:
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia
Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła.
Dekretem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego Ks. proboszcz został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii i mianowany proboszczem par. św. Włodzimierza w Warszawie. Nowym proboszczem został mianowany Ks. Marek Lemiech, dotychczasowy wikariusz parafii w Chotomowie.
W każdą 2 środę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji ofiarodawców oraz z prośbą o błogosławieństwo dla budowy naszej świątyni.
Od następnej niedzieli panie z Caritasu będą rozprowadzały palmy na niedzielę palmową.
W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.