13 XII 2020 – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj przypada III NIEDZIELA ADWENTU
 2. Przeżywamy nowy okres w roku liturgicznym – ADWENT. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 3. W czasie adwentu w tygodniu są sprawowane Msze święte roratnie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Na stoliku przy bocznym ołtarzu przygotowane są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. W kruchcie są wystawione świece CARITAS.
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę adwentu tj, 20 grudnia:
 6. PROGRAM REKOLEKCJI: NIEDZIELA – godz. 8.00, 10.30 i 16.00.
 7. PONIEDZIAŁEK I WTOREK – godz. 8.00, 17.00 i 19.00
 8. SPOWIEDŹ podczas Mszy św.
 9. 19 grudnia w sobotę od godz. 8.00 zapraszam chętnych do pomocy w dekoracji choinek na Boże Narodzenie.
 10. proboszcz głosi rekolekcje w par. Narodzenia NMP w Mińsku Maz. Bardzo proszę o wsparcie modlitewne na czas rekolekcji.
 11. W grudniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła.
 12. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Desna -1930 zł., dwie ofiary z Cisia (bezimienne) – po 1000 zł.,
 13. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 14. Dziękuję paniom, ( Łukasiak z Wielgolasu Brzezińskiego, Miros z Żwirówki oraz p. Komar z Brzezin), które sprzątały w naszej świątyni.