12 VIII 2018 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
  2. W poniedziałek 13 sierpnia przypada kolejny dzień objawień fatimskich. Z tej racji po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w naszej parafii będziemy przeżywali odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.30. oraz procesja eucharystyczna. A od godz. 17.00 zabawa taneczna na placu przykościelnym. Tradycyjnie zwracamy się o pomoc w organizacji wspólnej zabawy. Zachęcam, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i zabawy. W tym dniu po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  4. Rozpoczęły się prace budowlane przy nowym kościele. W sierpniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Desna za ofiarę 1830 zł, mieszkańcom Brzezin (p. Śmiech) za ofiarę 1980 zł. Dziękuję pani Urszuli Trawińskiej – Moroz z Cisia za ofiarę 1000 zł.
  5. Od 21 do 28 października w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne.
  6. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
  7. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
  8. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
  9. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.