11 VI 2017 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych, w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30
3. 13 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 będziemy przeżywali uroczystość sakramentu bierzmowania. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpi 75 osób. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Marek Solarczyk.
4. 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.45.
5. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla bielanek.
6. 15 czerwca będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza święta o godz. 10.30 potem procesja do 4 ołtarzy. Bardzo proszę aby ołtarze przygotowały Brzeziny, Cisie, Wielgolas Brzeziński i Wielgolas Duchnowski. Zapraszam wszystkie zespoły parafialne do udziału w procesji do 4 ołtarzy, zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe, ministrantów, bielanki, asystę procesyjna panów od baldachimu, KŻR, straż pożarną oraz wszystkich pragnących uwielbić Jezusa w Najświętszym Sakramencie
7. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała będziemy śpiewali nieszpory o Najśw. Sakramencie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam.
8. W następną niedzielę zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
9. Nasza parafia włączyła się w organizację samolotowej pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w roku 100-ej rocznicy objawień w Fatimie. Termin: 17.09.- 24.09. 2017. Koszt 3590 zł. + 105 euro. Program w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u Ks. proboszcza. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę proszone są o wpłatę zaliczki 1 tyś zł.
10. W miesiącu czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła
11. Dziękuję za ofiarę na budowę Kościoła mieszkańcom Desna – 1790 zł., mieszkańcom Cisia(pani sołtys i pan Domański) – 7990 zł.
12. Dziękuję za ofiarę na budowę Kościoła państwu Patrycji i Dariuszowi Świtkowskim z Sulejówka – 2000 zł.
13. Ks. Proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Dębem Wielkim.
14. Dziękuję państwu Boguszewskim z Brzezin za ofiarowane kwiaty na teren kościoła.
15. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego.
16. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
17. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.