11 XII 2016 – III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy nowy okres liturgiczny ADWENT. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
2. W okresie adwentu odprawiane są Msze św. roratnie w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy również dzieci.
3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach 11, 12, 13 grudnia. Poprowadzi je Ks. Jacek Czaplicki, kapłan diecezji łomżyńskiej.
• PROGRAM REKOLEKCJI:
• NIEDZIELA : 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych, 10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci, 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
• PONIEDZIAŁEK I WTOREK : 8.00, 10.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych, 16.00 – Msza św. z nauka dla dzieci, 18.00 – Msza św. z nauka dla dorosłych i młodzieży.
• SPOWIEDŹ: poniedziałek i wtorek podczas Mszy św.
5. W następną niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
6. W następną niedziele podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji samorządowców naszej gminy. Po Mszy św. będzie spotkanie opłatkowe na plebanii.
7. Składam serdeczne Bóg Zapłać mieszkańcom Desna za ofiarę na budowę kościoła 1855 zł., mieszkańcom Cisia ( p. Rupniewska i p. Domański) 8950 zł.
8. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego, są również umieszczone zdjęcia z prowadzonych prac budowlanych.
9. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii umieszczony jest program wizyty duszpasterskiej.
10. Na stoliku przy bocznym ołtarzu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara przeznaczona na budowę kościoła.
11. W kruchcie można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny.
12. Zwyczajem minionych lat w naszym kościele będzie przeprowadzona zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
13. W następną niedzielę dzieci ze szkoły w Brzezinach przed kościołem będą prowadzić kiermasz świąteczny. Ofiary będą przeznaczone jako cegiełka na budowę kościoła.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
15. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.