10 V 2020 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj przypada V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 2. Przeżywamy miesiąc maj. Przez cały miesiąc sprawowane będą nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu nabożeństwa po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Obecne przepisy zezwalają na to, aby w naszej świątyni mogło uczestniczyć 12 osób. Pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach na zewnątrz Kościoła.
 4. W środę 13 maja w rocznicę objawień fatimskich po nabożeństwie majowym odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek przypada święto św. Macieja, apostoła
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 7. Przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego tj. do 30 maja.
 8. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła.
 9. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
 10. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
 11. INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI KLAS KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH.

W związku z licznymi pytaniami o termin komunii i rocznicy pragnę poinformować, że termin majowy komunii i rocznicy jest nieaktualny. Wydaje mi się, że najlepszym bezpiecznym terminem tych uroczystości to 6 września dla I komunii św. i 13 września dla I rocznicy komunii św. Oczekuje również na wszelkie sugestie rodziców w związku z tymi wydarzeniami. Jest możliwość ustalenia indywidualnego terminu i godziny komunii św.