1 X 2017 – XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 2. Rozpoczął się miesiąc październik. Każdego dnia będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.30.
 3. W dniu dzisiejszym przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna.
 4. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 6. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca.
 7. W sobotę 7 października wyjątkowo zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 14.00. Wtedy będziemy łączyli się ze wszystkimi, którzy będą modlić się podczas inicjatywy „Różaniec do granic”. Jest to modlitwa na granicach Polski, modlitwa za Polskę i świat.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
 10. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję za bezimienną ofiarę 5 tysięcy złotych na budowę Kościoła z Wielgolasu Duchnowskiego.
 11. Na stronie internetowej parafii jest zamieszczony program peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii w dniach 16-17 października. Bardzo proszę o zapoznanie się z tym programem. Ten czas będzie połączony z wizytacją Ks. Biskupa Marka Solarczyka w naszej parafii. Nasze przygotowanie do peregrynacji rozpoczniemy 13 października, będą to 3 dniowe rekolekcje.
 12. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice wyrażają swoją wdzięczność za okazane serce. Plastikowe nakrętki będzie można składać do kosza ustawionego w kruchcie.
 13. W dniu dzisiejszym Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary w parafii Dębe Wielkie.
 14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury

Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni