1 IV 2018 – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHSTANIA PAŃSKIEGO.
2. Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego.
3. Dziękuję Szkole w Cisu pod kierunkiem pani katechetki Urszuli Zalewskiej za przygotowanie Ciemnicy, dziękuje szkole w Brzezinach pod kierunkiem pani katechetki Ewy Kisielewskiej za przygotowanie Grobu Pańskiego, pani Małgorzacie Śmiech za dekorację kwiatową, państwu Krawczyk i Witan z Brzezin za ofiarowane kwiaty, dziękuję paniom, które sprzątały w świątyni.
4. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej, panom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty, KŻR, Straży Pożarnej, panu organiście, panu kościelnemu, dziękuję wszystkim za obecność i wspólna modlitwę.
5. 8 początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
6. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
7. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
8. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje post.
9. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00 . Proszę o zgłaszanie chorych.
10. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
11. W następną niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Taca tego dnia przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas.
12. W niedziele 8 kwietnia spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
13. W kwietniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Za każdy dar wszego serca składam serdeczne Bóg Zapłać.
14. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
15. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
16. Całej wspólnocie parafialnej, władzom, samorządowym, gminnym i powiatowym, nauczycielom, katechetom, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego będą naznaczone tęsknotą za spotkaniem z Bogiem, radością z Jego obecności w naszym życiu, nadzieją spełnienia danej przez Niego obietnicy pokoju i wiarą, że prawdziwie koniec tego co tu i teraz, staje się początkiem nowego życia. Niech umocni nadzieję, że jest zawsze z nami. Niech nasze serca wyśpiewują radosne „Alleluja. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał”.