08 XII 2013 – II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ADWENTU.
 2. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi.
 3. Msze św. Roratnie są odprawiane w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
 4. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 włoskiej pielęgniarce powiedziała: ŻYCZĘ SOBIE,ABY KAŻDEGO ROKU 8 GRUDNIA W POŁUDNIE OBCHODZONO GODZINĘ ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA. Dlatego też od godz. 12.-13 będzie wystawiony Najśw. Sakrament oraz będzie możliwość indywidualnej modlitwy.
 5. Przeżywamy również czas rekolekcji adwentowych, które będzie prowadził Ks. Paweł Rosa, misjonarz z Ukrainy.
 6. PROGRAM REKOLEKCJI:
  •  W niedzielę msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 16.00
  • Poniedziałek i wtorek: msze św. o godz. 8.00, 10.30, 16.00 (dla dzieci) i 18.00
  • Spowiedź: poniedziałek i wtorek podczas Mszy św.
 7.  Zapraszam na kolejną katechezę na zakończenie roku wiary pod hasłem „Seminarium odnowy wiary” Spotkania są dla wszystkich chętnych w niedzielę o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszam.
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 9. W niedzielę 15 grudnia Msza św. o godz. 16.00 będzie sprawowana w intencji samorządowców naszej gminy. Serdecznie zapraszam.
 10. W kruchcie wystawione są pudełka, do których można składać produkty spożywcze dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Produkty zbieramy do 19 grudnia. Nie będzie zbiórki w sklepach.
 11. W kruchcie będą rozprowadzane świece CARITAS na stół wigilijny.
 12. Przy ołtarzu Matki Bożej są przygotowane opłatki na stół wigilijny.
 13. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej diecezji a przed świątynią ministranci będą zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 14. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety. Zachęcam do lektury.
 15. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom sprzątającym w tym tygodniu w naszej świątyni.