07 IX 2014 – XXIII Niedziela zwykła

 1. PRZEŻYWAMY XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Również w dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej będziemy składali Bogu dziękczynienie za tegorocznie plony. Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńców bądź koszy dożynkowych.
 4. Ministranci przed świątynia do puszek zbierają ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 5. W poniedziałek przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 7. W niedzielę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 15.00 mieszkańcy Wielgolasu Brzeżińskiego zbiorą się przy Krzyżu ustawionym przy drodze krajowej aby uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia.
 8. W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne.
 9. W tym tygodniu zostały podjęte prace przy odnowie naszej świątyni. Deski są oczyszczane a następnie na nowo malowane, aby w ten sposób zabezpieczyć naszą świątynię na kilka lat.
 10. 21 września (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III ( dzieci przystępujące do I komunii).
 11. Jest gorąca prośba do byłych uczniów klas VI o przekazanie książek do religii dla młodszych kolegów. Można przynieść do kościoła.
 12. W dniach 28, 29, 30 września organizowania jest wycieczka do Malborka, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Koszt 350 zł. Chętni mogą się zapisywać.
 13. Można zamawiać intencje na przyszły rok.
 14. PZC otrzymał różnego rodzaju żaluzje. Ktokolwiek chciałby w domu w okno założyć żaluzje proszę się zgłaszać się do pań z CARITASU.
 15. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 16. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.