06 czerwca 2021 r., X Niedziela Zwykła

 

 1. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Duchnowskiego za wykonanie ołtarza na uroczystość Bożego Ciała; dziękuję ministrantom, lektorom, bielankom, p. Magdalenie Bieńkowskiej, panom niosącym baldachim i chorągwie, Kołom Żywego Różańca, osobom , które przyniosły kwiaty do sypania, panu Janowi Skolimowskiemu i panu Zdzisławowi Nadrowskiemu. Dziękuję pani Henryce Piotrkowicz za dekoracje kwiatowe w kościele oraz wykonanie dekoracji majowej i czerwcowej. Bóg zapłać wszystkim.
 2. Przez czas dawnej Oktawy Uroczystości Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone ze śpiewem nieszporów. W czwartek na zakończenie oktawy podczas Mszy Św. poświęcenie wianków, a po nabożeństwie – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia w 100-lecie poświęcenia narodu polskiego Sercu Pana Jezusa we wszystkich kościołach w Polsce zostanie ponowiony ten akt. Tego dnia w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 jako zadośćuczynienie za grzechy i wszelkie przejawy braku miłości wobec miłości boga objawionej na krzyżu. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Wyjątkowo w sobotę, 12 czerwca, bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej odprawimy procesję fatimską z różańcem, a zakończymy ją litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa

5.Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się, 7 czerwca, w poniedziałek, o godz. 19.00 w kaplicy. Można jeszcze zapisywać się na przygotowanie do tego sakramentu.

 1. Spotkania dzieci rocznicowych: 8 czerwca – kl. IV SP z Cisia i 10 czerwca – kl. IV SP z Brzezin. Dzieci przychodzą na Mszę Św. o godz. 18.00 i nieszpory, a po nich krótkie spotkanie.
 2. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 3. Dzisiaj ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii p/w św. Antoniego w Mińsku Maz.
 4. Bóg zapłać za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie oraz budowę nowej świątyni. Przypominam o kolejnej czerwcowej zbiórce na budowę kościoła. Od połowy czerwca będą robione szalunki pod nawę główną i nawy boczne. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii z prośbą o Boże błog. w budowie nowej świątyni.
 5. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Puszki stoją przy bocznych ołtarzach.
 6. Osoby z grupy Caritas zapraszam na spotkanie, 15 czerwca, po nabożeństwie czerwcowym.
 7. Wczoraj w naszej katedrze odbyły się święcenia kapłańskie. Wyświęcono 6 nowych prezbiterów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych.