05 IV 2020 – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dzisiaj przypada NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ.
 2. Wydarzenia o charakterze religijnym podlegają szczególnym ograniczeniom: we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Zrozumiała jest trudność z jaka spotykają się duszpasterze odpowiedzialni za wypełnienie tych zarządzeń. Zalecam zatem, aby Msze św. były sprawowane bez udziału wiernych. Wyjątkiem może być uczestnictwo osób, które zamówiły intencje Mszy św. (max. 5 osób). Te same normy odnoszą się do Mszy św. pogrzebowej.
 3. Zachęcam do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu
 4. Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego nie jest nakazane. Obowiązkowy jest udział we Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 5. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja do godz. 21.00. Tego dnia wspominamy ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa.
 6. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 i później adoracja do godz. 21.00. Kościół w Wielki Piątek będzie otwarty od godz. 8.00. W Wielki Piątek nie ma Mszy św. Tego dnia wspominamy Ofiarę Chrystusa na Krzyżu dla naszego zbawienia. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły.
 7. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00
 8. W Wielką Sobotę w tym roku wyjątkowo nie poświęcimy pokarmów. Każda rodzina przed śniadaniem wielkanocnym odmówi wspólną modlitwę. Tekst modlitwy będzie dostępny w internecie oraz w kościele.
 9. Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Należy pamiętać o limicie 5 osób.
 10. ZACHĘCAM, ABY W DOMACH PODJĄĆ MODLITWĘ O ODDALENIE OD NAS CHOROBY KORONAWIRUSA.
 11. Informacja dla rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych
  wariant I: jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, zostaje odwołana I Komunia Święta oraz rocznica I komunii do czasu ustania epidemii.
  b.    wariant II: jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem.
 12. Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego.
 13. Dziękuję paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.