05 IV 2015 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przeżywamy NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
 2. Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego.
 3. Dziękuję scholi młodzieżowej za przygotowanie ciemnicy, dziękuję Kółkowi Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego za przygotowanie Grobu Pańskiego, pani Małgorzacie Śmiech za dekorację kwiatami naszej świątyni, państwu Krawczyk z Brzezin i państwu Nowak z Brzezin za ofiarowane kwiaty, paniom Henryce Piotrkowicz, Hannie Szydłowskiej, Halinie Witkowskiej, Annie Klimek, Jadwidze Łukasiak, Danucie Bolek za dbanie o czystość naszej świątyni.
 4. Dziękuję ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej, panom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Kółkowi Żywego Różańca, Straży Pożarnej, panu organiście, panu kościelnemu, dziękuję wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
 5. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
 6. W najbliższy piątek, z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
 7. Jutro Msze św. wg porządku niedzielnego.
 8. W sobotę młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, wyjeżdża na dzień skupienia do Wielgolasu. Zbiórka przy kościele o godz. 7.45. Powrót ok. 20.00. Obecność obowiązkowa.
 9. W następną niedzielę przeżywany NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam. Taca w tym dniu na dzieła charytatywne CARITAS.
 10. Na stoliku w kruchcie wyłożone są ulotki o dniu otwartym w gminazjum w Brzezinach 13 kwietnia o godz. 18.00. Informacje są również na plakacie.
 11. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety. Zachęcam do lektury.
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

Całej wspólnocie parafialnej, władzom samorządowym, gminnym, powiatowym, dyrekcjom szkół, nauczycielom, katechetom, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia.Niech Zmartwychwstały Chrystus wniesie pokój, radość, i miłość do naszych domów. Szczęść Boże.