Kategoria: ogłoszenia

12 VIII 2018 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
  2. W poniedziałek 13 sierpnia przypada kolejny dzień objawień fatimskich. Z tej racji po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w naszej parafii będziemy przeżywali odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.30. oraz procesja eucharystyczna. A od godz. 17.00 zabawa taneczna na placu przykościelnym. Tradycyjnie zwracamy się o pomoc w organizacji wspólnej zabawy. Zachęcam, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i zabawy. W tym dniu po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  4. Rozpoczęły się prace budowlane przy nowym kościele. W sierpniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Desna za ofiarę 1830 zł, mieszkańcom Brzezin (p. Śmiech) za ofiarę 1980 zł. Dziękuję pani Urszuli Trawińskiej – Moroz z Cisia za ofiarę 1000 zł.
  5. Od 21 do 28 października w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne.
  6. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
  7. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
  8. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
  9. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.

5 VIII 2018 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
3. W poniedziałek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 18.00
4. W czwartek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
5. W piątek 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
6. Rozpoczęły się prace budowlane przy nowym kościele. W sierpniu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
7. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w naszej parafii będziemy przeżywali odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.30. A od godz. 17.00 zabawa taneczna na placu przykościelnym. Tradycyjnie zwracamy się o pomoc w organizacji wspólnej zabawy. Zachęcam, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i zabawy.
8. Od 21 do 28 października w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne.
9. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
11. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

29 VII 2018 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
3. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
4. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się piątek od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
5. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
7. Dziękuję panu Romanowi Wojda z Cisia za ułożenie w łączniku między plebanią a kościołem mozaiki na ścianach.
8. Dziękuję za ofiarę 600 zł. na budowę kościoła z Desna.
9. Rozpoczęły się prace budowlane przy nowym kościele. W sierpniu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
10. 15 sierpnia w naszej parafii będziemy przeżywali odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.30. A od godz. 17.00 zabawa taneczna na placu przykościelnym, Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i zabawy.
11. Od 21 do 28 października w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne.
12. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
13. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
15. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.

22 VII 2018 – XVI NIEDZIELA ZWYK LA

1. Przeżywamy XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
3. W poniedziałek przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
4. W środę święto św. Jakuba, apostoła, również przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
5. W czwartek wspomnienie Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.
6. Dziękuję za ofiarę 500 zł. na budowę kościoła.
7. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
9. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

15 VII 2018 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W następną niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać panu Wojciechowi Smolak z Duchnowa za oczyszczenie kostki wokół kościoła.
4. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
5. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
6. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
7. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.

08 VII 2018 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W środę przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
3. W piątek 13 lipca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. W niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych
5. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
6. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnego Huberta.
7. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
8. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.

1 VII 2018 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
3. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
4. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych
5. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
6. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
2. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

24 VI 2018 – XII NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Przeżywamy XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych. W tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
3. W czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego Osiedle ( p. J. Szałańska) za ofiarę 2100 zł., mieszkańcom Brzezin ( p. Kińska) za ofiarę 1030 zł., mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Marta Suchocka i Emilia Tkaczyk) 1750 zł.
4. W dniu dzisiejszym Ks proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim.
5. W piątek przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu przypada odpust parafialny w Dębem Wielkim.
6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
7. Rozpoczął się okres wakacyjny. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzę miłych spokojnych wakacji, odkrywania piękna świata. Pamiętajmy również by ten czas przeżywać w bliskości Pana Boga.
1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
2. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni

17 VI 2018 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych. W tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
3. W czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. W tej chwili na placu budowy zostały wylewane słupy w centralnej części kościoła następnie będą wznoszone mury z cegły. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Barbara Karłowska) za ofiarę 3600, mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (p. Joanna Piotrkowicz) 560 zł.. mieszkańcom Desna 1780, mieszkańcom Cisia ( p. Rupniewska i p. Domański) 7910 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za wplacane ofiary na konto parafialne.
4. W dniu dzisiejszym Ks proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii Dębe Wielkie.
5. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
6. W czwartek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam dzieci, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły do wspólnego dziękczynienia za czas nauki z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
7. W następną niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
2. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

10 VI 2018 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych. W tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
3. W czerwcu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. W tej chwili na placu budowy są wylewane kolejne słupy w centralnej części kościoła. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na budowę kościoła.
4. W dniu dzisiejszym Ks proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii Matki Królowej Polskich Męczenników w Warszawie.
5. W dniu dzisiejszym w szkole w Brzezinach organizowany jest Piknik Rodzinny. Początek o godz. 13.00. Informacje na plakacie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
6. W środę 13 czerwca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
1. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
2. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.