Kategoria: ogłoszenia

11 II 2018 – VI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W środę rozpoczynamy nowy okres w roku liturgicznym – Wielki Post
3. W środę popielcową porządek Mszy św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem, na znak że, przyjmujemy post i umartwienie.
4. Przepisy postne:
• wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilie Bożego Narodzenia.
• Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
• Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina innych form pokuty.
5. W każdy piątek Wielkiego postu nabożeństwo DROGI KRZYZOWEJ o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam.
6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
7. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ks. Jacek Rosa, kapłan diecezji siedleckiej.
8. W lutym jest kolejna zbiórka ofiar na budowę nowego Kościoła. Za każdy dar serca składam serdeczne Bóg Zapłać.
9. Dziękuję za bezimienna ofiarę na budowę kościoła z Wielgolasu Brzezińskiego – 500 zł.
10. Dziękuję za ofiarę na budowę kościoła mieszkańcom Brzezin (zbierała pani Śmiech) – 1980 zł, dziękuję mieszkańcom Żwirówki za ofiarę 1160 zł.
11. W dniu dzisiejszym Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. św. Antoniego w Mińsku Maz.
12. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
13. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
15. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

4 II 2018 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10,30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
3. Również w dniu dzisiejszym po Mszy o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
4. W poniedziałek (5 luty) przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy W tym dniu będzie obrzęd błogosławieństwa wody i chleba ku czci św. Agaty.
5. W środę przypada dzień imienin Pasterza Diecezji. Ogarnijmy naszą modlitwą Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego.
6. W lutym będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę nowego Kościoła. Za każdy dar serca składam serdeczne Bóg Zapłać.
7. 6 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Maz. odbędzie się spotkanie z Ks. Mirosławem Mikulskim. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
9. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

28 I 2018 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
3. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa świec.
4. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
5. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10,30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
7. W następną niedzielę po Mszy o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
8. W dniu dzisiejszym Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę Kościoła w par. Dębę Wielkie.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę kościoła podczas kolędy, dziękuję również za podwożenie podczas kolędy panu Leszkowi Gomulskiemu. pani Małgorzacie Konopińskiej, panu Henrykowi Gańko, Zbigniewowi Szmidt, Jerzemu Szulc.
10. Policja zwraca się z prośba do osób starszych, aby zwracano szczególną uwagę na osoby, które próbują wyłudzić pieniądze „NA WNUCZKA”.
11. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
12. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
13. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

21 I 2018 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W kościele jest teraz okres zwykły w roku liturgicznym. Wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd można zachować do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).
3. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę kościoła podczas kolędy, dziękuję również za podwożenie podczas kolędy panu Pawłowi Kurkowi, Witoldowi Łukasiak.
4. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
5. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.

14 I 2017 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W kościele jest teraz okres zwykły w roku liturgicznym. Wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd można zachować do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).
3. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę kościoła podczas kolędy, dziękuję również za podwożenie podczas kolędy panu Marcinowi Bogusz i pani Jadwidze Szałańskiej
4. Dziękuję za bezimienną ofiarę na budowę Kościoła z Cisia 1000 zł.
5. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta. Rodzice składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
6. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Program Wizyty Duszpasterskiej 2018

7 I 2018 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Przeżywamy NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Również po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczyna się teraz okres zwykły
 5. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 6. Podziękowanie za zbiórkę ofiar dla Amelki.

31 XII 2017 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Przeżywamy NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 3. 1 stycznia (poniedziałek) Msze św. wg porządku niedzielnego.
 4. Od wtorku 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Program kolędy wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone są na budowę kościoła.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 6. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
 7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła.
 8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla bierzmowanych.
 10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 11. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka ofiar na wózek rehabilitacyjny dla 8 letniej Amelki naszej parafianki.

25 XII 2017 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
 2. I i II dzień świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego.
 3. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
 4. Składam serdeczne podziękowanie Róży Różańcowej Rodziców za przygotowanie szopki, ministrantom za dekorację choinek lampkami w kościele i na terenie przykościelnym. Dziękuje pani Bolek oraz państwu Wielądek za ofiarowanie choinek za teren kościoła. Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech za choinki do kościoła. Dziękuję panom Sylwestrowi Mucha, Sławkowi Konowrockiemu z synami i panu Janowi Skolimowskiemu za ustawienie choinek. Dziękuję państwu Hannie i Jerzemu Witan za ofiarowane kwiaty do kościoła. Dziękuję pani Henryce Piotrkowicz za przygotowanie dekoracji ołtarzy w kościele.
 5. 27 grudnia we wspomnienie św. Jana Ewangelisty podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. W następna niedzielę (31 grudnia – sylwester) przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 7. 1 stycznia (poniedziałek) Msze św. wg porządku niedzielnego.
 8. Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożone produkty spożywcze dla rodzin (65 osób z 15 rodzin) z naszej parafii oraz za przygotowanie paczek dla 36 dzieci naszej parafii. Dziękuję wspólnocie Caritas za zorganizowanie tych akcji charytatywnych.
 9. Program wizyty duszpasterskiej zwaną kolędą wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Początek kolędy 2 stycznia 2018 r.
 10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 11. Władzom Samorządowym, Gminnym i Powiatowym, dyrekcjom Szkół, nauczycielom, katechetom, wszystkim ludziom dobrej woli, całej naszej wspólnocie parafialnej, przybyłym gościom do naszej parafii, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Spokojnych, radosnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech przez Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego otwierają się nasze serca i umysły w codziennym poznawaniu Boga i odradzaniu się na nowo jako Jego przybrane dzieci. Na ten czas świąteczny niech nowo narodzone Dziecię Wam błogosławi. Szczęść Boże.

24 XII 2017 – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Adwentu.
2. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy św. o godz. 16.00
3. Zapraszam na uroczystą pasterkę o godz. 24.00
4. I i II dzień świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego.
5. 27 grudnia we wspomnienie św. Jana Ewangelisty podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina.
6. W następna niedzielę przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego
7. Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożone produkty spożywcze dla rodzin z naszej parafii oraz za przygotowanie paczek dla 36 dzieci naszej parafii. Dziękuję wspólnocie Caritas za zorganizowanie tych akcji charytatywnych.
8. Program wizyty duszpasterskiej zwaną kolędą wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Początek kolędy 2 stycznia 2018 r.
9. Dziękuję za ofiary złożone na budowę Kościoła mieszkańcom Brzezin (p. Kińska) 1220 zł, mieszkańcom Cisia ( p. Rupniewska i P. Domański) – 8160 zł.
10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
11. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury
12. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.